Nottingham. Kamil Majchrzak ponownie w półfinale

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak drugi raz w ciągu dwóch tygodni awansował do półfinału challengera z pulą nagród 132 280 euro w Nottingham. Polak pokonał Denisa Kudlę 6:7(6), 6:4, 6:4.

Majchrzak w poprzednim tygodniu także występował w Nottingham i odpadł wtedy w półfinale z… Denisem Kudlą. Tydzień po tamtym spotkaniu przyszła szansa na rewanż z małą różnicą, gdyż tym razem w ćwierćfinale.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obaj zawodnicy przełamali się dwukrotnie. W tiebreaku Polak przeważał i wydawało się, że kontroluje przebieg zmagań w decydującej rozgrywce. Niestety od stanu 6-3 od strony Majchrzaka, Kudla obronił trzy piłki meczowe, a następnie wygrał partię.

W drugim secie kluczowa okazała się końcówka, gdyż właśnie wtedy 25-latek przełamał rywala i wyrównał stan rywalizacji w meczu. Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego był na fali i wykorzystał to od razu na początku decydującej partii. Amerykanin walczył o odrobienie strat, ale ta sztuka już mu się do końca nie udała. Majchrzak pokonał Kudlę 6:7(6), 6:4, 6:4 i zrewanżował się tenisiście urodzonemu w Kijowie za ubiegłotygodniową porażkę.

Rywalem Polaka w starciu o finał challengera w Nottingham będzie Francuz Benjamin Bonzi, który ograł Bośniaka Damira Dżumhura 7:6(1), 6:2.