Nottingham. Magda nie pomściła Magdy!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch nie zagra w półfinale w Nottingham. Polka po wyrównanym meczu przegrała z Jodie Burrage. Brytyjka stała się koszmarem Polek w tym turnieju. W poprzedniej rundzie była pogromczynią Magdy Linette.

Liczyliśmy w tym tygodni, że w Nottingham zobaczymy „polski” ćwierćfinał, ale plany te popsuła Jodie Burrage. Reprezentantka gospodarzy niespodziewanie pokonała Magdę Linette. Przed szansą na pomszczenie rodaczki stanęła w piątek Magdalena Fręch. Z Brytyjką mierzyła się po raz pierwszy na poziomie WTA, ale już sześć lat temu pokonała ją w trzech setach w kwalifikacjach do turnieju ITF w Surbiton – również na trawie.

Ćwierćfinał z początku nie wyglądał dobrze dla Fręch. Po kilku wyrównanych gemach Burrage przejęła inicjatywę. W pierwszym secie od stanu 2:1 dla Polki już tylko Brytyjka wygrywała kolejne gemy. Naszej reprezentantce zdecydowanie nie pomagał nieregularny serwis.

Mniej agresywne, ale za to pewniejsze podanie zaprocentowało w drugiej partii. Fręch od początku szukała w niej swoich szans, licząc na wyrównanie stanu meczu. W drugim gemie Burrage obroniła cztery break-pointy. Parę minut później kolejne dwa, ale ze stanu 0:40 ostatecznie na szczęście nie wyszła, dzięki czemu Polka zyskała przewagę. Tenisistka z Łodzi nie wypuściła jej, doprowadzając do trzeciej partii.

Rozpędzona Fręch rozpoczęła ją od kolejnego przełamania, ale niestety natychmiast odpowiedziała Burrage. Niewiele brakowało, aby mimo wszystko to Fręch prowadziła 2:1, jednak reprezentantka gospodarzy się wybroniła. Nie brakowało w tym secie emocji i zwrotów akcji. Burrage prowadziła już 4:2, ale Fręch, bronią kolejnych break-pointów, zdołała wyrównać. Przy stanie 4:5 Polka broniła przy swoim podaniu dwóch piłek meczowych i udało jej się wyjść z opresji. Niestety w kolejnym gemie serwisowym naszej reprezentantki rywalka znów wywalczyła dwa meczbole i tym razem Fręch obroniła już tylko jednego. Zatem to Jodie Burrage zagra o finał z Francuzką Alize Cornet lub Amerykanką Elizabeth Mandlik.


Wyniki

Jodie Burrage (Wielka Brytania) – Magdalena Fręch (Polska) 6:2, 3:6, 7:5