Nottingham. Majchrzak lepszy od doświadczonego Włocha

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował do półfinału challengera z pulą nagród 132 380 euro. W piątek Polak w trzech setach pokonał byłą 18. rakietę świata, Andreasa Seppiego.

Spotkanie lepiej rozpoczął tenisista z Półwyspu Apenińskiego, który odebrał podanie rywalowi już w pierwszym gemie. 25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego miał dwie szanse, żeby błyskawicznie odrobić stratę, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Seppi zdobył kolejne przełamanie w piątym gemie i wyszedł na prowadzenie 5:1. Majchrzak nie zmierzał jednak spisywać tej części meczu na straty. Zerwał się do walki, odrobił stratę jednego „breaka” i doprowadził do wyniku 4:5. W dziesiątym gemie reprezentant Biało-Czerwonych prowadził już 30:0 przy serwisie rywala, ale cztery kolejne punkty zdobył Seppi, który zapisał pierwszego seta na swoim koncie.

W drugiej partii wyrównana walka toczyła się tylko do wyniku 2:2. Od tego momentu gemy wygrywał już tylko polski tenisista, który wyrównał stan rywalizacji.

Majchrzak bardzo dobrze rozpoczął również decydującą odsłonę meczu. Szybko odskoczył na 3:0 i w czwartym gemie miał trzy okazje, żeby jeszcze podwyższyć prowadzenie. Włoch ostatecznie utrzymał jednak podanie. Seppi w siódmym gemie odrobił stratę „breaka”, ale po zmianie stron ponownie nie był w stanie utrzymać podania i po godzinie i 40 minutach walki Polak mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

O miejsce w finale Kamil Majchrzak zagra z Denisem Kudlą. Amerykanin wyeliminował rozstawionego z numerem pierwszym Dana Evansa.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Kamil Majchrzak (Polska, 8) – Andreas Seppi (Włochy, 3) 4:6 6:2 6:3