Novak Dżoković nosicielem koronawirusa!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Novak Dżoković został zakażony koronawirusem. To samo spotkało wcześniej Grigora Dimitrowa, Bornę Czoricia i Viktoria Troickiego. Wszyscy uczestniczyli w ostatnich dwóch tygodniach w turniejach z cyklu Adria Tour, za którego organizacją stał sam lider światowego rankingu. 

Sposób organizacji Adria Tour od początku budził wiele kontrowersji. Novak Dżoković nie przejmował się pandemią i stworzył imprezę z tysiącami kibiców na trybunach oraz licznymi atrakcjami między meczami (m.in. imprezy w klubach nocnych). Na efekty nieodpowiedzialnego zachowania nie trzeba było długo czekać. Już drugi turniej nie zostało dokończony, ponieważ tuż przed rozpoczęciem finału okazało się, że Grigor Dimitrow uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dzień wcześniej bułgarski tenisista przebywał razem ze wszystkim w Zadarze i brał udział w zawodach. Później o zakażeniu koronawirusem informowali kolejni zawodnicy i trenerzy: Borna Czorić, Viktor Troicki, Marco Panichi i Kristijan Groh.

We wtorek okazało się, że koronawirus dopadł również Novaka Dżokovicia. Serbski tenisista poinformował, że pozytywny wynik testu otrzymała również jego żona, natomiast dzieci negatywny. Przez następne 14 dni lider rankingu ATP będzie przebywać w izolacji. Za pięć dni po raz kolejny przejdzie test na obecność koronawirusa.

– Mam nadzieję, że z czasem wszystko się uspokoi i wszyscy będziemy mogli wrócić do normalnego życia. Bardzo mi przykro z powodu każdego przypadku zakażenia. Mam nadzieję, że nie skomplikuje to sytuacji zdrowotnej nikogo i że wszystko zakończy się dobrze – napisał w krótkim oświadczeniu Serb.