Novak Dżoković ponownie wsparł walczących z COVID-19

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Novak Dżoković postanowił po raz kolejny wesprzeć walczących z pandemią koronawirusa. Tym razem serbski tenisista przekazał milion euro na zakup sprzętu dla szpitala w Bergamo.

Włochy to jedno z epicentrów COVID-19. Na Półwyspie Apenińskim z powodu koronawirusa zmarło już ponad 20 tysięcy ludzi. Jest to drugi wynik w statystykach po Stanach Zjednoczonych. Jednym z włoskich regionów, w którym sytuacja jest najpoważniejsza, jest Lombardia. I własnie położonemu tam szpitalowi postanowił przekazać serbski tenisista.

– W dzisiejszych czasach wiele firm, organów, stowarzyszeń, osób nam pomogło. Wszystkim dziękuję za okazaną hojność. Jednak zauważenie wśród darczyńców najlepszego tenisisty na świecie, Novaka Dżokovicia, bardzo mnie podekscytowało – powiedział Peter Assembergs, dyrektor generalny ASTT Bergamo Ovest.

Pieniądze przekazane szpitalowi w Bergamo to drugi akt wsparcia walczących z COVID-19 serbskiego tenisisty. Wcześniej Dżoković wraz z żoną przeznaczyli milion euro dla serbskiej służby zdrowia.

– Ta darowizna pozwoli nam zmodernizować i powiększyć salę OIOM szpitala w Treviglio. Zakupimy także potrzebny sprzęt (lampy, monitory, defibrylatory), dzięki czemu oddział będzie zawsze gotowy do reagowania na pilne potrzeby tego obszaru. – dodał Assembergs, pytany o to, na co zostaną wykorzystane otrzymane środki.