Novak Dżoković z żoną włączają się do walki z koronawirusem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Novak Dżoković z żoną też postanowili się włączyć do pomocy w walce z koronawirusem. Fundacja lidera rankingu ATP przekazała milion euro na zakupy niezbędnego sprzętu medycznego.

Coraz więcej sportowców włącza się do walki przeciwko panującej na świecie pandemii COVID-19. Po m.in. Simonie Halep i Rogerze Federerze do walki z wirusem, który zaburzył życie ludzi na całym świecie, przyłączył się serbski tenisista.

– Ostatnie tygodnie poświęciliśmy na zbieranie niezbędnych informacji na temat COVID-19. Wszystko by dowiedzieć się, jak moja rodzina może najlepiej pomóc krajowi. Ludzie z Chin udzielili nam ogromnej pomocy i wsparcia, za które nie możemy im wystarczająco podziękować – poinformował na filmiku umieszczonym na Instagramie Novak Dżoković.

Urodzony w Belgradzie tenisista, wychodząc naprzeciw zapytaniom, z jakimi się spotykał, uruchomił również zbiórkę pieniędzy. Zatem każdy może się przyłączyć do walki z koronawirusem.

– Ciągle odbieram sygnały z całego świata i ludzie chcą pomóc, ale nie wiedzą, gdzie i jak. Zdecydowaliśmy się otworzyć konto alarmowe za pośrednictwem Fundacji Novaka Dżokovicia, na które trafią nasze pieniądze. Kieruję na to konto każdą inną osobę, która chce pomóc, przekazując darowiznę. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup respiratorów, sprzętu medycznego i wszelkich wymaganych materiałów, takich jak maseczki – mówi o działaniach, jakie podjął mieszkający w Monte Carlo tenisista.

Pandemia koronawirusa wpłynęła również na rozgrywki tenisowe. Wstrzymano je na każdym szczeblu rywalizacji. Do gry najlepsi tenisiści świata wrócą na początku czerwca.

View this post on Instagram

Dear friends, this is a video from the press conference my wife @jelenadjokovicndf and I hosted this afternoon to announce that we donated 1 million euros through our @novakfoundation to Serbia for the purchase of medical equipment and supplies. We have spent the past several weeks gathering every piece of necessary information on COVID-19 in order to make this informed decision on how my family could make the biggest and best impact on our country. People from the Republic of China have given us tremendous help and support, we cannot thank them enough. I keep receiving calls from all over the world and people want to help but don’t know where or how. We have decided to open an emergency account through Novak Djokovic Foundation where our family money will go and I’m directing any other person that wishes to help to donate there. All the money will go towards the purchase of respirators, medical equipment, and any required supplies like masks. I am fully aware of how much this crisis has impacted everyone on all fronts.. I am touched by the generosity that keeps pouring from across the globe with the intention to give back and help in Serbia. I am very proud to be an athlete in these times, among many greats who have come forward to bring people together at a time when we are apart – to bring hope, community, and inspire others in the same way to use our platforms for good. This is what life is all about – giving. For more information, please visit @novakfoundation and novakdjokovicfoundation.org. Our team is here to help. Stay positive, we will get through this together 🙏🏼❤️. Much love to all, Novak

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on