Novak Dżoković zdystansował legendę

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Novak Dżoković pozostał na szczycie zestawienia najlepszych tenisistów świata. Obecnie serbski tenisista rozpoczął 378. tydzień na czele listy co jest rekordowym wynikiem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Zeszły rok nie był zbyt udany dla tenisisty z Belgradu. Niezaszczepienie się przeciwko COVID-19 sprawiło, że nie wziął on udziału m.in. w Australian Open i US Open. W tym roku jednak powrócił na Antypody i wyrównał rekord Rafaela Nadala w liczbie wielkoszlemowych triumfów, który obecnie wynosi 22. Przed miesiącem po ponad pół roku nieobecności serbrski tenisista powrócił na fotel lidera rankingu ATP i właśnie rozpoczął 378. tydzień na szczycie listy. Tak długim panowaniem nie może się pochwalić żaden zawodowy tenisista ani tenisistka.

Rozpoczynając kolejne siedem dni na szczycie belgradczyk pobił rekord Stefi Graff. Niemka była najlepsza tenisistką świata w sumie przez 377 tygodni. I też do wyniku słynnej niemieckiej tenisistki odniósł się Serb podczas konferencji, która przed kilkoma dniami odbyła się w Belgradzie. – Steffi to jedna z największych legend naszego sportu. Jest osobą, którą bardzo podziwiam i szanuję. To bardzo pochlebne, że udało mi się wyrównać ten rekord i otrzymać szansę jego pobicia w poniedziałek. Zostanie liderem rankingu ATP oraz wygranie Wimbledonu było moim dziecięcym marzeniem – przyznał Serb.

Obecnie Novak Dżoković powraca do rywalizacji na światowych kortach. Lider rankingu jest najwyżej rozstawionym tenisistą imprezy ATP 500, która rozpoczęła się w Dubaju.