Nowa akademia tenisowa Wolfganga Thiema

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

Tata Dominica Thiema uruchomił nowy projekt tenisowy w Austrii. Wolfgang Thiem otworzył akademię w Wiedniu i zapewnia, że chce szkolić najlepszych zawodników w kraju. 

Najnowszy projekt ojca dwukrotnego finalisty Roland Garros nosi nazwę „Austriacki Komitet Tenisowy”. Funkcję prezesa tego przedsięwzięcia będzie pełniła Barbara Muhr, która startowała w wyborach na stanowisko prezesa Austriackiego Związku Tenisowego (OTV). Z kolei Wolfgang Thiem prawdopodobnie będzie dyrektorem sportowym.

Projekt ma na celu szkolenie tenisistów od 14. do 18. roku życia w Austrii – Chcemy trenować najlepiej w kraju – zapewnia tata Dominica Thiema. – A wkrótce będziemy także mistrzami Austrii w każdej kategorii wiekowej – dodaje.

Stworzenie akademii jest postrzegane jako konkurencyjny projekt do modelu, który prowadzi OTV i w którym trenował Dominic Thiem. W ubiegłym roku Wolfgang Thiem opuścił jednak Związek z powodu różnicy zdań. Tata tegorocznego finalisty Australian Open chce skupić się także na tenisie kobiecym w Austrii i doprowadzić austriackie zawodniczki do poziomu Wielkiego Szlema.