Nowa liderka rankingu, Świątek z życiówką

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Iga Świątek

Iga Świątek awansowała na 63. miejsce w najnowszym rankingu WTA. Liderką zestawienia najlepszych tenisistek świata jest Ashleigh Barty. 

W minionym tygodniu warszawianka co prawda przegrała w pierwszej rundzie turnieju w Birmingham, ale 25 punktów za występ, dało awans o dwie pozycje. Tym samym mistrzyni juniorskiego Wimbledonu sprzed roku jest siódmą Polką najwyżej notowaną w rankingu WTA. Wyżej od Świątek jak dotąd znajdowały się: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Magdalena Grzybowska, Marta Domachowska, Katarzyna Nowak i Magda Linette. Ostatnia z wymienionych w ubiegłym tygodniu odpadła w drugiej rundzie turnieju w Ilkey i w najnowszym zestawieniu najlepszych tenisistek świata zachowała 75. miejsce.

Do zmiany doszło z kolei na szczycie rankingu. Nową liderką, 24. w historii, została Ashleigh Barty. Australijka jest drugą tenisistą z Antypodów, jaka wspięła się na szczyt rankingu WTA. Poprzednio udało się to Evonne Goolagong, która przewodziła liście przez dwa tygodnie w 1976 roku. Na drugie miejsce spadła Naomi Osaka, a trzecią pozycję utrzymała Karolina Pliszkova.