Nowe obostrzenia we Francji. Turniej w Montpellier zagrożony?

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami wprowadzonymi przez francuski rząd, profesjonalni sportowcy nie zostaną zwolnieni z obowiązku tygodniowej kwarantanny po przyjeździe.

Każda osoba przybywająca do Francji z kraju spoza Unii Europejskiej oraz strefy Schengen, włączając Wielką Brytanię, będzie zobowiązana do siedmiodniowej izolacji oraz przejścia testu na obecność koronawirusa po jej zakończeniu. Na wstępie potrzebne będą również: negatywny wynik badania na Covid-19, uzyskany nie dłużej niż 72 godziny przed wylotem, dokument laissez-passer oraz oświadczenie o braku symptomów zakażenia. Obywatele Francji także zostaną objęci kwarantanną oraz poproszeni o zrobienie testu po zakończeniu okresu izolacji.

Najnowsze rozporządzenie wpłynęło na obsadę zbliżających się imprez rangi challenger w Quimper i Cherbourgu. Naturalnie pojawiły się również obawy o rozpoczynający się 22 lutego turniej głównego cyklu ATP w Montpellier. Nie pomaga fakt, że zawody te rozpoczną się tuż po zakończeniu pierwszej wielkoszlemowej imprezy w sezonie. Włoski dziennikarz Luca Fiorino poinformował jednak, że na oficjalnej liście zgłoszeń ma pojawić się prawie dwudziestu tenisistów z Top 50 rankingu ATP. Zapewne dużo zależeć będzie więc od tego, jaki etap Australian Open osiągną gracze zgłoszeni do Open Sud de France.