Nowy Jork. Była mistrzyni wśród zawodniczek z dzikimi kartami

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: WTA, foto: AFP

Organizatorzy turnieju Western & Sothern Open ogłosili które zawodniczki dostaną „dzikie karty” do drabinki głównej kobiecego turnieju. Zawody, które w normalnych okolicznościach odbywają się w Cincinnati, w tym roku zostaną rozegrane w Nowym Jorku.

Choć wciąż można mieć wątpliwości co do tego, czy planowane turnieje w Stanach Zjednoczonych dojdą ostatecznie do skutku, to póki co wszelkie przygotowania trwać muszą. Dlatego też ogłoszono listę zawodniczek z „dziką kartą” do turnieju głównego.

Wśród nich jest Kim Clijsters. Belgijka, która na początku roku powróciła do rywalizacji po kilkuletniej przerwie, wygrała niegdyś ten turniej. Miało to miejsce w 2010 roku, kiedy to w finale pokonała Marię Szarapową. W gronie tenisistek zaproszonych do udziału w tych zawodach towarzyszą jej także inne wybitne zawodniczki. Są to Amerykanki Venus Williams i Sloane Stephens oraz Japonka Naomi Osaka. Grono to uzupełnia utalentowana reprezentantka gospodarzy Caty McNally.

Turniej Western & Southern Open to zawody rangi Premier 5. Tegoroczna edycja, która ze względu na pandemię ma się odbyć na Flushing Meadows bez udziału publiczności, będzie ostatnim sprawdzianem przed odbywającym się w tym samym miejscu US Open. Rywalizacja ma rozpocząć się 22 sierpnia. Ze względu na niepokojącą sytuację epidemiczną w Stanach Zjednoczonych, nie można jednak wykluczyć ewentualnego odwołania tych zawodów.