Nowy Jork. Deblowy finał nie dla Świątek

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Viktoria Kuzmova oraz Iga Świątek nie zagrają w deblowym finale zawodów WTA w Nowym Jorku. Słowacko-polski duet przegrał z rozstawionymi z numerem dwa Nicole Melichar i Yi-Fan Xu 4:6, 5:7.

Choć singlowy turniej w Nowym Jorku nie był dla Igi Świątek zbyt udany, to Polka zdecydowanie lepiej radziła sobie w deblu, odnosząc największy jak dotychczas sukces w grze podwójnej. 19-latka wraz z Viktorią Kuzmovą miała szansę na awans do finału.

Spotkanie z dużo bardziej doświadczonymi Nicole Melichar oraz Yi-Fan Xu było dość wyrównane, ale w kluczowych momentach lepsze okazywały się rywalki. W czwartym gemie „nasza” para nie wykorzystała trzech szans na przełamanie, aby po chwili stracić serwis. W efekcie Kuzmova i Świątek przegrały 4:6, bo strat odrobić już nie zdążyły.

Bardzo źle dla Słowaczki i Polki zaczął się też drugi set. Melichar z Xu od razu wywalczyły breaka i przewagę utrzymały niemal do samego końca. Dopiero przy stanie 5:4 i serwisie na mecz Kuzmova oraz Świątek zdołały odrobić straty.

Niestety, nie na wiele się to zdało, bo po chwili „nasza” para znów straciła podanie. Melichar i Xu tym razem wykorzystały okazję na zakończenie meczu, zwyciężając 6:4, 7:5. Po drodze musiały jednak obronić jeszcze dwa break pointy. W decydującym momencie tenisistki rozstawione z numerem dwa znów były więc skuteczniejsze.


Wyniki

Półfinał debla:
N. Melichar, Y.-F. Xu (USA, Chiny, 2) – V. Kuzmowa, I. Świątek (Słowacja, Polska) 6:4, 7:5