Nowy Jork. Dwukrotny mistrz i amerykańskie trio z dzikimi kartami

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Andy Murray i trzech amerykańskich tenisistów otrzymało dzikie karty do Western&Southern Open. Impreza co roku rozgrywana w Cincinnati, w tym roku wyjątkowo została przeniesiona do Nowego Jorku.

Tegoroczny sezon po pandemicznej przerwie mężczyźni mieli wznowić w Waszyngtonie. Jednak zmagania odwołano, a najlepsi tenisiści świata o pierwsze punkty po przerwie powalczą w Nowym Jorku. To tam przeniesiono w tym roku turniej tradycyjnie rozgrywany w Lindner Family Tennis Center.

Przed kilkoma dniami organizatorzy opublikowali listę zgłoszeń do turnieju. Na czele wśród panów znajdują się Novak Dżoković i Rafael Nadal. Chociaż żaden z nich jeszcze nie potwierdził czy wystąpi, już teraz wiadomo, że w turnieju nie zabraknie głośnych nazwisk. W poniedziałek w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o przyznaniu dzikich kart do turnieju głównego mężczyzn. Wśród wyróżnionych przez organizatorów zawodników znaleźli się: Andy Murray, Frances Tiafoe, Tommy Paul oraz Tennys Sandgren.

Zatem Szkot jest drugim zwycięzcą z przeszłości, który otrzymał dziką kartę do tegorocznej rywalizacji. Wśród pań przepustkę do turnieju głównego otrzymała mistrzyni z 2010 roku – Kim Clijsters.