Nowy Jork. Edmund ponownie w finale

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.atp.com, foto: AFP

Kyle Edmund pokonał Miomira Kecmanovicia 6:1, 6:4 i powalczy w finale turnieju ATP Tour 250 w Nowym Jorku. Rywalem Brytyjczyka będzie Andrea Seppi, który zakończył zwycięski marsz Jasona Junga.

Reprezentant Tajwanu na co dzień nie rywalizuje w turniejach głównego cyklu. Półfinałowy mecz z Seppim był dla Junga dopiero siódmym meczem na tym poziomie rywalizacji. Zawodnik, który do turnieju głównego dostał się z kwalifikacji, na 1/2 finału zakończył występy w Nowym Jorku. Jest to pierwszy awans do najlepszej czwórki turnieju tej rangi dla Tajwańczyka.

Seppi w dziewiątym finale w karierze powalczy o czwarty tytuł. Ostatni raz Włoch cieszył się z turniejowego triumfu przed niespełna ośmioma laty w Moskwie. Od tamtego czasu trzykrotnie walczył w finale, ale ani razu nie wygrał. Teraz staje przed kolejną szansą, a jego rywalem będzie Kyle Edmund. Brytyjczyk po zaciętym meczu 1/4 finału przeciwko Soon Woo Kwon, tym razem oddał rywalowi jedynie pięć gemów. Tym samym po raz pierwszy od 16 miesięcy i imprezy w Antwerpii powalczy o tytuł mistrzowski.

– Wspaniale jest być ponownie w finale ATP, grać mecze na poziomie, jaki chciało się pokazać. Oczywiście chcę iść na całość, ale cieszę się swoim tenisem. Ciągle się poprawiam i uczę z każdym kolejnym meczem – powiedział Edmund, który z dotychczasowych pięciu spotkań ze swym niedzielnym rywalem, wygrał czterokrotnie.


Wyniki

Półfinały singla:

Kyle Edmund (Wielka Brytania, 8) – Miomir Kecmanović (Serbia, 6) 6:1, 6:4

Adreas Seppi (Włochy) – Jason Jung (Tajwan, Q) 6:3, 6:2