Nowy Jork. Kubot i Melo poza turniejem

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo na drugiej rundzie zakończyli udział w zawodach ATP Masters 1000 w Nowym Jorku. Lepsi okazali się grający dzięki „dzikiej karcie” Steve Johnson oraz Austin Krajicek. Amerykanie wygrali w dwóch setach.

Dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo start w USA był pierwszym wspólnym turniejem od przełomu lutego i marca i wygranych zawodów w Acapulco. Jak się okazało, niestety średnio udanym.

Polsko-brazylijski duet wydawał się faworytem w starciu drugiej rundy, lecz spotkanie od początku było wyrównane, a Amerykanie narzucili „naszej” parze trudne warunki. W ósmym gemie Johnson z Krajickiem zdobyli breaka i dzięki temu wygrali 6:3.

Kubot i Melo zdołali odpowiedzieć na początku drugiego seta. Od razu przełamali rywali, wychodząc na prowadzenie 3:0. Niestety, przewagi nie udało się utrzymać. Rywale doprowadzili do remisu i o wszystkim rozstrzygnął dopiero tiebreak.

Decydująca rozgrywka rozpoczęła się od minibreaka na korzyć Johnsona i Krajicka. Reprezentanci gospodarzy do końca wygrywali już wszystkie wymiany przy własnym podaniu i w efekcie awansowali do ćwierćfinału po zwycięstwie 6:3, 7:6(4).

Druga runda debla:
S. Johnson, A. Krajicek (USA, WC) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:3, 7:6(4)