Nowy Jork. Kwalifikantka lepsza od Świątek

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Iga Świątek niestety już na pierwszej rundzie zakończyła występ w turnieju Western & Southern Open w Nowym Jorku. W dwóch setach uległa Amerykance Christinie McHale.

Christina McHale w drabince głównej turnieju na Flushing Meadows występuje dzięki przejściu kwalifikacji. W starciu z wyżej notowaną Polką przeważała jednak od samego początku. Szybko wyszła na prowadzenie 4:1 i nie wypuściła go, wygrywając pierwszego seta 6:2. Obydwie zawodniczki miały jednak problemy ze skutecznością serwisu. Tylko dwa gemy zakończyły się zwycięstwem serwujących.

Druga odsłona spotkania również rozpoczęła się od breaka na korzyść Amerykanki. Tym razem Świątek próbowała nawiązać bardziej wyrównaną walkę i z 1:3 wyszła na 4:3. Niestety w końcówce lepiej rozegrała reprezentantka gospodarzy i wygrała tę partię 6:4.

Christina McHale zmierzy się teraz z Jekateriną Alexandrową.