Nowy Jork. Majchrzak o krok od turnieju głównego

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak wrócił do rywalizacji na zawodowych kortach, przystępując do eliminacji do zawodów ATP w Nowym Jorku. W pierwszym meczu Polak pokonał w dwóch setach rozstawionego z numerem osiem Joao Sousę.

Turniej Western & Southern Open 2020 ze względu na pandemię koronawirusa wyjątkowo odbywa się w Nowym Jorku tuż przed US Open. Zazwyczaj te zawody rozgrywane są w marcu Cincinnati. Pewny miejsca w głównej drabince jest Hubert Hurkacz.

Kamil Majchrzak skorzystał natomiast z „zamrożonego rankingu” i dostał się do eliminacji. Aby awansować do turnieju, Polak musi wygrać dwa mecze. Minionej nocy wykonał pierwszy krok.

Nasz tenisista mierzył się z Portugalczykiem Joao Sousą, rozstawionym z numerem osiem. O losach pierwszej partii zdecydowały piąty oraz szósty gem. Najpierw Majchrzak obronił się przy własnym podaniu sześć break pointów, wygrywając po długiej batalii na przewagi, a po chwili sam przełamał rywala. Dzięki temu wygrał 6:3.

W drugiej odsłonie obaj tenisiści mieli szanse na przełamanie rywala, ale w kluczowych momentach skuteczniejszy był Polak. W końcówce seta oddalił trzy break pointy, a sam wykorzystał dwie z czterech okazji na wygraną przy podaniu Portugalczyka. W efekcie w całym meczu zwyciężył 6:3, 6:3 i awansował do kolejnej fazy.

W finale eliminacji Majchrzak zmierzy się z oznaczonym numerem 16 Cameronem Norrie. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistów. Brytyjczyk pokonał w czwartek w dwóch setach Michaiła Kukuszkina.