Nowy Jork. Mocna obsada męskiego turnieju

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Novak Dżoković i Rafael Nadal to najwyżej rozstawieni zawodnicy znajdujący się na liście zgłoszeń do tegorocznej edycji Western & Southern Open. U pań na górze turniejowej drabinki znajdzie się trzecia rakieta globu – Karolina Pliszkova. Wśród zgłoszonych zawodników znaleźli się też nasi reprezentanci: Hubert Hurkacz, Magda Linette i Iga Świątek.

Na początku sierpnia we Włoszech zostanie wznowiona tenisowa rywalizacja kobiet. Panowie mieli wrócić do gry w Waszyngtonie, jednak ze względu na niepewną sytuację w związku z pandemią COVID-19 turniej został odwołany. Kolejną imprezą w męskim kalendarzu ma być turniej Western@Southern Open, który przeniesiono z Cincinnati do Nowego Jorku. Rywalizacja ma być próbą generalną przed US Open. Zawody rozpoczną się 15 sierpnia.

Zmagania panów odbędą się w zdecydowanie mocniejszej obsadzie niż pań. Jako najwyżej rozstawieni mają wystąpić lider i wicelider rankingu ATP. To by oznaczało, że Novak Dżoković i Rafael Nadal zagrają też w wielkoszlemowym US Open. Pewny miejsca w głównej drabince jest także pierwszy tenisista Polski, Hubert Hurkacz.

Wśród kobiet pod nieobecność Ashleigh Barty i Simony Halep turniejową jedynką będzie Karolina Pliszkova. Występ planuje także Serena Williams. Na liście zgłoszeń obok dwóch najlepszych obecnie tenisistek zabraknie również Bianki Andreescu i Naomi Osaki. Na nowojorskich kortach będziemy mogli za to zobaczyć Magdę Linette i Igę Świątek.