Nowy Jork. Obrońca tytułu poza turniejem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Reilly Opelka przegrał 7:5, 4:6, 4:6 z Jasonem Jungiem w ćwierćfinale New York Open. Tym samym ubiegłoroczny mistrz stracił szanse na obronę tytułu.

Przed rokiem reprezentant gospodarzy sięgnął w Nowym Jorku po premierowy tytuł w turnieju głównego cyklu. W tym roku Opelka nie powtórzy sukcesu. Zatrzymał go Jason Jung. Tajwańczyk, który do turnieju dostał się z kwalifikacji, dotychczas wygrał siedem meczów w turniejach głównego cyklu, z czego pięć spotkań wygrał właśnie w Nowym Jorku. Przed rokiem Jung dotarł do ćwierćfinału, a teraz jest już w najlepszej czwórce.

Rywalizuję w ATP Tour od jakiegoś czasu i to moje największe osiągnięcie. Jestem bardzo szczęśliwy, że ciężka praca się opłaca – powiedział Tajwańczyk, którego kolejnym rywalem będzie Andreas Seppi. Włoch w jedynym ćwierćfinale bez udziału rozstawionego tenisisty pokonał Jordana Thompsona. Tym samym Australijczyk po tym, jak dzień wcześniej odprawił z imprezy turniejową „jedynkę”, zatrzymał się na kolejnym przeciwniku.

W dolnej części drabinki w półfinale spotkają się Kyle Edmund i Miomir Kecmanović. Brytyjczyk w trzech setach pokonał reprezentanta Korei Południowej. Z kolei Serb na tym samym dystansie okazał się lepszy od Ugo Humberta.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Jason Jung (Tajwan, Q) – Reilly Opelka (USA, 3) 5:7, 6:4, 6:4

Miomir Kecmanović (Serbia, 6) – Ugo Humbert (Francja, 4) 3:6, 6:2, 6:4

Kyle Edmund (Wielka Brytania, 8) – Soon Woo Kwon (Korea Południowa) 3:6, 6:2, 7:6(5)

Andreas Seppi (Włochy) – Jordan Thompson (Australia) 6:7(2), 6:4, 6:1