Nowy sponsor nie szczędzi centów

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Firma Shiseido została sponsorem kończącego sezon turnieju WTA Finals. Po pięciu latach impreza przenosi się do Shenzhen, a zwyciężczyni ma szansę na odebranie najwyższej nagrody w historii imprezy. 

Po pięciu latach gry w Singapurze najlepsze tenisistki świata, rywalizujące o tytuł nieoficjalnej mistrzyni świata, przeniosą się do Shenzhen. Impreza w Chinach będzie odbywać się przez kolejne 10 lat. Wraz z przenosinami, pojawił się również nowy sponsor. Firma Shiseido, japońskie przedsiębiorstwo kosmetyczne, zostało sponsorem tytularnym turnieju mistrzyń. Tym samym turniej zmienia nazwę na Shiseido WTA Finals Shenzhen.

Wraz z pojawieniem się nowego sponsora, pula nagród uległa podwojeniu i wynosić będzie 14 milionów dolarów. W przypadku kompletu zwycięstw w turnieju tenisistka może liczyć na rekordowe 4 miliony 725 tysięcy dolarów nagrody. Zwycięska para deblowa może zarobić maksymalnie milion dolarów.

Tegoroczna edycja WTA Finals odbędzie się w dniach 27 października – 3 listopada, a tenisistki powalczą w Shenzhen Bay Sports Center.