Recman

Nowy York. Faworyci nie zawiedli w ćwierćfinałach

/ Tomasz Górski, źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Najwyżej rozstawieni zawodnicy, którzy dotarli do ćwierćfinału New York Open 2018, przebrnęli tę rundę. Z dalszego awansu cieszyli się Kevin Anderson, Sam Querrey, Adrian Mannarino oraz Kei Nishikori.

Pierwszy raz w historii rozgrywany jest turniej New York Open, który został przeniesiony z Memphis. Obecnie zmagania stoją pod znakiem zwycięstw faworytów. Wracający do regularnej walki na kortach Kei Nishikorii ograł Radu Albota. Premierowego seta na swoje konto zapisał reprezentant Mołdawii po bardzo ciekawej końcówce. W następnym odsłonach dominował już Japończyk. Zarówno w drugiej jak i trzeciej partii zwyciężał za sprawą dwóch breaków. Dla Nishikoriego to ósme zwycięstwo z rzędu. Jednak dopiero w półfinale na jego drodze stanie wysoko notowany przeciwnik – Kevin Anderson i to będzie poważny sprawdzian dla Japończyka.

Pochodzący z Republiki Południowej Afryki tenisista wygrał mecz z Francesem Tiafoe. Spotkanie stało pod znakiem bardzo dobrych serwisów. Każda z trzech partii kończyła się po wywalczeniu jednego, decydującego przełamanie. To w ostatnim secie zapisał na konto Anderson i to on po ponad dwóch godzinach cieszył się z awansu do półfinału.

O finał w dolnej części drabinki New York Open 2018 powalczy Sam Querrey i Adrian Mannarino. Jest to dwójka najwyżej rozstawionych graczy tej połówki. Amerykanin w ćwierćfinale pokonał Ivo Karlovicia. Oba sety w tym spotkaniu zakończyły się po tie breakach. Potężnie serwujący Chorwat równorzędnie walczył z rywalem przez dwadzieścia cztery gemy. Jednak w decydujących momentach skuteczniejszy był Querrey, który wygrał do 5 i 4. Było to ósme spotkanie obu graczy. Rodak Sereny Williams wygrał pięć razy, a trzykrotnie schodził z kortu pokonany.

Adrian Mannarino ograł dziś w trzech setach Adriana Menedesa-Maceeirasa. Hiszpan, który przebijał się przez kwalifikacje, był w stanie postawić się, dużo wyżej notowanemu, Francuzowi. Jednak możliwości starczyło tylko na honorowego seta.

Ćwierćfinały singla:

Kevin Anderson (RPA, 1) – Frances Tiafoe (USA) 6:3, 5:7, 6:4
Sam Querrey (USA, 2) – Ivo Karlović (Chorwacja) 7:6(5), 7:6(4)
Adrian Mannarino (Francja, 4) – Adrian Menedes-Maceiras (Hiszpania, Q) 7:5, 2:6, 6:3
Kei Nishikori (Japonia, 5) – Radu Albot (Mołdawia) 4:6, 6:3, 6:1