O Puchar Niepodległości

/ Redakcja , źródło: Puchar Niepodległości, foto:

IV Ogólnopolski Turniej Dziennikarzy w Tenisie o Puchar Niepodległości odbędzie się już w najbliższy weekend 9-11 listopada 2019 roku. W imprezie współfinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki udział biorą nie tylko dziennikarze, ale i zaproszeni goście, prawdziwi pasjonaci tenisa.

W dniach 9-11 listopada na kortach twardych w hali WKT Mera Warszawa, będą rywalizowali nie tylko dziennikarze, ale i aktorzy, architekci, lekarze, prywatni przedsiębiorcy, prawnicy czy bankowcy.

Turniej tradycyjnie będzie okazją do świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku na sportowo, w gronie ludzi kochających tenis i rywalizację w miłej atmosferze oraz dobrą zabawę na korcie, w gronie rodziny i przyjaciół.

W poprzedniej, trzeciej już, edycji udział wzięło ponad 100 uczestników, rywalizujących w deblu i mikście, najpierw w grupach a następnie w drabince od 1/4 finału. Nie brakło emocji, ale i okazji do spotkań i rozmów, na które często brakuje czasu w zabieganej codzienności.

Przed rokiem wszyscy z dumą obchodziliśmy okrągłą, bo 100. rocznicę Polski Niepodległej i cieszymy się, że mogliśmy wnieść swój wkład w w narodowe świętowanie, dzięki wsparciu ministra sportu Witolda Bańki. Ale nie zwalniamy kroku i jesteśmy na ostatniej prostej w przygotowaniach czwartej już edycji rywalizacji tenisowej o Puchar Niepodległości. Od samego początku możemy liczyć nie tylko na wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale również kilku innych ważnych partnerów, jak Pacific Polska, Strefa Tenisa czy Warszawski Bank Spółdzielczy – mówi prezes Tenisowo-Narciarskiego Klubu Dziennikarzy Media Tomasz Barański.

Rywalizacja toczyć się będzie w grze podwójnej w kategoriach +90 i +110 oraz grze mieszanej +80, przy czym zawsze młodszy zawodnik czy zawodniczka w parze musi mieć ukończone 35 lat. Można uczestniczyć albo w deblu, albo w mikście.

Ten turniej jest świetnym sposobem na integracje środowiska amatorskiego, a niespotykana często formuła rozgrywek, jaką w nim przyjęto przyciąga większą liczbę uczestników i sprawia, że mecze są coraz bardziej wyrównane. Te reguły gwarantują w miarę równowagę sił w parach i pomagają aktywizować nieco starszych graczy. To bardzo dobry pomysł i sympatyczna impreza, której towarzyszy bardzo przyjacielska atmosfera – mówi Karol Stopa, komentator tenisowy Eurosportu.

Partnerami IV Ogólnopolskiego Turnieju Dziennikarzy w Tenisie o Puchar Niepodległości są w tym roku, oprócz Ministerstwa Sportu i Turystyki także firmy Pacific Polska, Strefa Tenisa, Warszawski Bank Spółdzielczy, Euro Holding, Rynek Hurtowy Bronisze, Tenisklub, korty.org.