Oba szlemy w planach Sereny Williams i Petry Kvitovej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne / www.bbc.com, foto: AFP

Serena Williams i Petra Kvitova planują występ zarówno w US Open, jak i w Roland Garros. Była liderka rankingu WTA zachowuje wszelkie środki ostrożności, aby chronić siebie i najbliższych. Nie chce się przekonać o sile działania COVID-19.

Na początku sierpnia zostały wznowione rozgrywki tenisowe kobiet. W tym tygodniu odbędzie się pierwszy turniej w Stanach Zjednoczonych. W Lexington zagrają m.in. siostry Williams, Sloane Stephens, Wiktoria Azarenka oraz Magda Linette. Później tenisistki przeniosą się do Nowego Jorku, dokąd został przeniesiony turniej Western&Southern Open, tradycyjnie rozgrywany w Cincinnati. Tydzień później (31 sierpnia)  ruszy impreza docelowa – US Open.

Z rywalizacji na nowojorskich kortach wycofują się kolejni zawodnicy i zawodniczki. W turnieju mężczyzn zabraknie chociażby Rafaela Nadala i Stana Wawrinki, a u pań nie zobaczymy Ashleigh Barty, Kiki Bertens i Eliny Switoliny. Na występ gotowe jest z kolei Serena Williams. Podczas konferencji prasowej w Lexington opowiedziała o tym, jak dba o swoje zdrowie w dobie pandemii i planach na kolejne tygodnie.

– W swoim bagażu podczas podróży mam mnóstwo maseczek. Zarówno ja, jak i towarzyszące mi osoby zachowujemy wszelkie środki ostrożności, bo nie chcemy się przekonać, jak nasze organizmy zniosłyby zachorowanie na COVID-19 – pochwaliła się odpowiedzialnym zachowaniem Serena Williams. – W moich planach startowych jest zarówno występ w Nowym Jorku, jak i w Paryżu. Oczywiście, jeżeli obie imprezy dojdą do skutku – dodała 23-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema.

Takie same plany ma Petra Kvitova. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zapowiadała ostatnio, że z powodu problemów zdrowotnych będzie ograniczać występy na nawierzchni ziemnej. Na szczęście nie są one na tyle dokuczliwe, by rezygnować z występu w jednej z czterech największych tenisowych imprez. Wcześniej wybierze się na dwa turnieje do Nowego Jorku.

US Open odbędzie się w dniach 31.08 – 13.09 i będzie się toczyć bez udziału publiczności oraz w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Oprócz młodszej z sióstr Williams i Petry Kvitovej występ na nowojorskich kortach potwierdziła już między innymi Karolina Pliszkova.