Obidos. Radwańska bez tytułu. Polka przegrała z kontuzją

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska nie zdobyła tytułu w turnieju ITF w Obidos. Polce przeszkodziła kontuzja, przez którą musiała poddać mecz z Pemrą Özgen przy stanie 5:7, 0:3.

Urszula Radwańska drugi rok z rzędu awansowała do finału turnieju ITF na nawierzchni dywanowej w portugalskim Obidos. Rywalką 301. w rankingu WTA Polki w meczu o tytuł była plasowana o 49 pozycji wyżej Turczynka Pemra Özgen.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Obydwie zawodniczki grały nieźle, aczkolwiek zdarzały im się błędy. W efekcie kilkukrotnie w tej partii oglądaliśmy przełamania. Jako pierwsza piłkę setową miała Radwańska. Polka mogła wygrać otwierającą partię 6:4, jednak nie zdołała wykorzystać tej okazji. To natchnęło Turczynkę do lepszej gry w końcówce seta. Özgen zwyciężyła w kolejnych dwóch gemach i to ona zbliżyła się do zdobycia tytułu.

Od początku drugiego seta widać było, że z problemami zdrowotnymi zmaga się nasza reprezentantka. Niestety nie pozwoliły jej one dokończyć meczu. Przy stanie 0:3 i 0-40 krakowianka skreczowała.