Monte Carlo. Obiecujący początek Majchrzaka

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto:

Kamil Majchrzak zaliczył udany powrót do rywalizacji po miesięcznej przerwie. W pierwszej rundzie eliminacji w Monte Carlo bardzo pewnie pokonał wyżej notowanego Gianlucę Magera z Włoch. Jeśli piotrkowianin awansuje do drabinki głównej, to jest wielce prawdopodobne, że w pierwszej rundzie stanie naprzeciw Huberta Hurkacza.

Gianluca Mager jest aktualnie notowany na 91. miejscu rankingu ATP i w kwalifikacjach w Monako rozstawiony był z „12”. Jednakże to Kamil Majchrzak, plasowany 27 pozycji niżej, od początku dyktował warunki spotkania. W pierwszy secie szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Serwował już nawet po wygranie partii 6:1, lecz wówczas Mager zdołał się obronić. W dziewiątym gemie było trochę nerwów, gdyż Polak musiał bronić się przed kolejnym breakiem. Na szczęście nie pozwolił rywalowi na odrobienie strat i wykorzystując już pierwszego setbola zakończył tę partię wynikiem 6:3.

Druga część spotkania również przebiegała po myśli naszego reprezentanta. Tym razem dobre położenie dało Majchrzakowi przełamanie z trzeciego gema. Bez większych problemów utrzymał tę przewagę. Przy serwisie rywala wywalczył piłkę meczową na 6:3 i wykorzystał ją.

Nie oznacza to jednak, że nie ma nic do poprawy. Bardzo słabo funkcjonował dziś pierwszy serwis Polaka. Jego celność wyniosła zaledwie 42%. Na szczęście bezbłędny nasz tenisista był przy drugim podaniu, czego nie można powiedzieć o rywalu. Mager również nie mógł pochwalić się wysoką celnością przy pierwszym serwisie (56%), a ponadto zanotował aż pięć podwójnych błędów serwisowych.

W walce o awans do drabinki głównej Kamil Majchrzak zmierzy się albo z kolejnym Włochem – Stefano Travaglią, albo z Sumitem Nagalem z Indii.