Objawił się następca Nadala? 16-letni Hiszpan wygrał zawodowy turniej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

W hiszpańskim kurorcie Denia odbył się w ubiegłym tygodniu turniej ITF z pulą nagród 25000 dolarów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kibice byli tam świadkami pierwszego profesjonalnego zwycięstwa zawodnika z rocznika 2003. Zmagania wygrał Hiszpan Carlos Alcaraz.

Carlos Alcaraz to hiszpański tenisista pochodzący z miejscowości El Palmar w Murcii, urodził się 5 maja 2003 roku. Tenis uprawia od czwartego roku życia i jest jednym z bardziej utalentowanych zawodników w kraju Rafaela Nadala. W rankingu juniorskim ITF zajmuje aktualnie 38. miejsce, ale figuruje już również w rankingu seniorów (659. miejsce), a nawet w rankingu ATP, gdzie jest 516.

W tym ostatnim zestawieniu obecny jest dzięki startom w challengerach w Alicante i Murcii, gdzie doszedł odpowiednio do drugiej i trzeciej rundy. Głównie występuje jednak w turniejach ITF i to z coraz większym powodzeniem. Do tego stopnia, że w minionym tygodniu przed własną publicznością w Denii, wygrał zawody z pulą nagród 25000 dolarów. Był w nich rozstawiony z „5”, a w finale pokonał ósmą rakietę zawodów, czyli Kazacha Timofieja Skatowa. Alcaraz zwyciężył 6:3, 6:4 rywala starszego o dwa lata.

Kariera Hiszpana dopiero się rozpoczyna, ale jeśli dalej będzie się tak dobrze rozwijał, w przyszłości możemy o nim jeszcze wiele usłyszeć. Kto wie, być może zostanie następcą Rafaela Nadala? A nawet jeśli nie, to może chociaż zawodnikiem pokroju Davida Ferrera?