Obroniła piłkę meczową i wygrała. Mistrzyni Wimbledonu lepsza od mistrzyni US Open

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Zakończyła się pierwsza seria grupowych spotkań w ramach WTA Finals w Shenzhen. W kończącym inauguracyjną kolejkę spotkaniu, Simona Halep wygrała z Biancą Andreescu 3:6, 7:6(6), 6:3.

W pierwszym meczu grupy fioletowej Elina Switolina w dwóch setach pokonała Karolinę Pliszkovą 7:6(12) 6:4. Drugie spotkanie dnia było jeszcze bardziej zacięte i w pewnym momencie trzeciego seta rywalizacji pomiędzy mistrzynią Wimbledonu a mistrzynią US Open mogło się zdawać, że to ta druga wyjdzie zwycięsko z batalii.

Jednak Bianca Andreescu nie wytrzymała fizycznie trudów pierwszego meczu i przy prowadzeniu 2:1 z przełamaniem w decydującej partii, w zasadzie obniżyła poziom gry. W drugim secie przy serwisie Rumunki i wyniku 6:5 ,Kanadyjka miała jedną sposobność by zakończyć mecz. Szansy nie wykorzystała.

W następnej serii spotkań, w środę, najpierw Halep zagra ze Switoliną, a potem Andreescu z Pliszkovą.