Od 8 maja kolejny turniej. Zagra między innymi Matteo Berrettini

/ Szymon Adamski , źródło: własne / ESPN, foto: AFP

Na prywatnym korcie w West Palm Beach na Florydzie zostanie rozegrany w najbliższych dniach bardzo dobrze obsadzony turniej towarzyski. Na starcie pojawią się m.in. Matteo Berrettini czy Tennys Sandgren, a spotkania transmitować będzie Tennis Channel. W drugiej połowie maja w tym samym miejscu rywalizować będą tenisistki. 

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma – to chyba odpowiedni komentarz do zbliżających się turniejów. Imprezy, które jeszcze niedawno nie miały racji bytu, w dobie koronawirusa zapewniają tenisistom namiastkę rywalizacji. Ponadto, uczestnicy podreperują budżet, ponieważ organizator, amerykańska organizacja Universal Tennis Rating (UTR), przewidział nagrody finansowe.

W dniach 8-10 maja rywalizować będą mężczyźni, a dwa tygodnie później kobiety. Oba turnieje toczyć się będą według tych samych reguł – system ,,każdy z każdym” pozwoli wyłonić najlepszego z czterech uczestników. Z racji utrudnionego przemieszczania się między krajami, w zawodach wystartują głównie tenisiści ze Stanów Zjednoczonych – Tennys Sandgren, Reilly Opelka, Tommy Paul, Alison Riske, Amanda Anisimova i Danielle Collins. Urozmaiceniem pod tym względem będą Matteo Berrettini i Ajla Tomljanovic.

Mecze będzie można oglądać w Tennis Channel. Według zapowiedzi, znajdujący się w Los Angeles komentatorzy będą łączyć się z tenisistami podczas zmiany stron. Dojdzie więc do podobnych obrazków, jak podczas ATP Next Gen Finals, kiedy zawodnicy zakładali słuchawki, by usłyszeć rady trenerów. Co więcej, w transmisjach za pośrednictwem Skype’a mają uczestniczyć eksperci. Do współpracy udało się nakłonić m.in. Andy’ego Roddicka.