Odrodzenie Sabalenki

Aryna Sabałenka została pierwszą tenisistką w historii, której udało się obronić tytuł w turnieju Dongfeng Motor Wuhan Open. Białorusinka w finale w trzech setach pokonała Alison Riske.

Ubiegłoroczna mistrzyni świetnie rozpoczęła niedzielne spotkanie i błyskawicznie wyszła na prowadzenie 5:1. Amerykanka zdołała odrobić stratę jednego przełamania, ale seta nie zdołała już uratować. W drugiej partii 21-latka z Mińska straciła trochę koncentrację i zaczęła popełniać więcej niewymuszonych błędów. Z kolei reprezentantka Stanów Zjednoczonych podniosła poziom swojej gry. Ani razu nie musiała bronić się przed stratą podania, a sama wykorzystała jednego z czterech „breakpointów” i wyrównała stan rywalizacji.

Po przegraniu drugiej odsłony spotkania Sabałenka skorzystała z przerwy toaletowej i na kort wróciła odmieniona. W decydującym secie nie dopuściła rywalki do głosu, straciła tylko jednego gema i po godzinie i 54 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Nie mogę uwierzyć, że udało mi się obronić ten tytuł. Trudno było mi wyobrazić sobie, że jest to możliwe – przyznała reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów. –  To naprawdę dużo dla mnie znaczy, bo ten rok był trudny dla wszystkich. Od początku roku myślałam tylko o obronie punktów w rankingu i to był mój problem. Nie mogłam przez to dobrze pracować, grać czy walczyć.

W Wuhan Aryna Sabałenka zdobyła czwarty tytuł w karierze.