Ołeksandr Dołhopołow kończy karierę

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: ATP, własne, foto: AFP

Jeden z najlepszych ukraińskich tenisistów ostatnich lat kończy karierę. Nękany przez lata kontuzjami Ołeksandr Dołhopołow w wieku 32 lat mówi „dość”. Ostatni mecz rozegrał jednak w 2018 roku.

Ołeksandr Dołhopołow to niespełniona postać w męskim tenisie. Utalentowany Ukrainiec był w 2012 notowany na 13. miejscu w rankingu ATP. Rok wcześniej dotarł do ćwierćfinału Australian Open. Na swoim koncie miał zwycięstwa z Rafaelem Nadalem (dwa!) czy Stanem Wawrinką. Trzykrotnie wygrywał imprezy cyklu ATP Tour, a sześć razy przegrywał w finałach.

Jego karierę utrudniały jednak liczne poważne kontuzje. Ostatni uraz – dotyczący nadgarstka – zakończył jego karierę. Problem pojawił się po turnieju w Rzymie w 2018 roku. Jak się okazało to tam, przeciwko Novakowi Dźokoviciowi, Dołhopołow zagrał swój ostatni oficjalny mecz. Od tamtego czasu walczył o powrót na korty. Operacje, rehabilitacje, treningi – niestety nie przynosiły oczekiwanych skutków. Urodzony w Kijowie tenisista zamierza oddać się teraz życiu rodzinnemu i swojej drugiej pasji – samochodom wyścigowym.