Oliver Marach zapowiedział zakończenie kariery

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/tennisnet.com, foto: AFP

Oliver Marach zapowiedział zakończenie kariery w 2021 roku. Wpływ na taką decyzję Austriaka ma pandemia i idące za nią problemy, między innymi finansowe.

Marach ma aktualnie 40 lat. W karierze wygrał 23 turnieje – w tym Australian Open w 2018 roku. W przeszłości występował w parze z Łukaszem Kubotem. Szans na kolejne sukcesy prawdopodobnie zostało już bardzo mało, gdyż ostatnio Austriak zapowiedział zakończenie kariery w 2021 roku. Deblista miałby jeszcze wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich, Roland Garros, Wimbledonie i ewentualnie Pucharze Davisa.

Powodem końca kariery Maracha jest, jak sam przyznaje, pandemia koronawirusa. – Pandemia kosztowała mnie dużo, zarówno fizycznie, jak i finansowo. Od jej czasu sytuacja się pogorszyła – mówi. Tenisista zwrócił też uwagę na stan zdrowia fizycznego, który uległ pogorszeniu po dwutygodniowej kwarantannie w Melbourne.

Dużym problemem dla 40-latka są również finanse. Na ten moment świetny deblista ma więcej wydatków niż dochodów. – Zawsze mówiłem, że dopóki mogę dobrze zarabiać na tenisie, zaakceptuję fakt, że nie będę mógł widzieć się często z moją rodziną. Ale obecnie tak nie jest – tłumaczył.

Marach mieszka obecnie w Panamie z rodziną. Narzeka, że gdyby prowadził lekcje tenisa, to zarobiłby więcej pieniędzy. Wpływ na to ma fakt, iż z powodu pandemii z reguły zmniejszyły się turniejowe pule nagród. Wszystko wskazuje więc na to, że to ostatni sezon, w którym będzie można oglądać Austriaka na światowych kortach.