Ons Jabeur ogłosiła decyzję dotyczącą występu na Igrzyskach Olimpijskich

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Ons Jabeur zrezygnowała z występu podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Tunezyjka informację dotyczącą startu w Paryżu ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Po sezonie na kortach ziemnych i drugiej w sezonie lewie Wielkiego Szlema – Roland Garros – tenisowa czołówka przeniosła się na korty trawiaste. Czołowe tenisistki świata walczą w tym tygodniu o rankingowe punkty podczas turnieju WTA 500 w Berlinie. Wśród uczestniczek imprezy są m.in. Aryna Sabalenka oraz Ons Jabeur.

Pierwszego dnia rywalizacji w drabince turnieju głównego za naszą zachodnią granicą informację o rezygnacji z rywalizacji o olimpijski medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu podała trzecia tenisistka świata, która jako powód podała obawy o zdrowie. Kilka godzin później w podobnym tonie wypowiedziała się Ons Jabeur, której również nie zobaczymy na olimpijskich arenach tenisowych.

– Po konsultacji z lekarzami, zdecydowaliśmy, że nagła zmiana nawierzchni narazi moje kolano na ryzyko uszkodzenia, które będę odczuwać do końca sezonu. Niestety, nie będę mogła wystartować w igrzyskach. Zawsze uwielbiałam reprezentować kraj w każdych zawodach. Muszę mimo wszystko słuchać organizmu. A także postępować zgodnie z zaleceniami lekarza – możemy przeczytać w wiadomości przekazanej kibicom przez tenisistkę z Afryki.

Tym samym Ons Jabeur to kolejna obok Aryny Sabalenki i Emmy Raducanu tenisistka, która nie będzie rywalizować podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Faworytką imprezy wydaje się być Iga Świątek, która w tym roku sięgnęła po czwarty tytuł mistrzowski na kortach Rolanda Garrosa. Wśród zawodniczek, które spróbują stanąć na drodze Polki nawet do złotego medalu są między innymi Caroline Wozniacki oraz Naomi Osaka.