Opelka znów zaskoczył

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Reilly Opelka sprawił kolejną niespodziankę podczas Swiss Indoors Basel. Tym razem Amerykanin pokonał Roberto Bautiste Aguta 6:3, 3:6, 6:3 i zagra w drugim półfinale turnieju rangi ATP 500 w karierze. Z powodu kontuzji Stana Wawrinki, gospodarze nie doczekali się szwajcarskiego klasyku.

Kibice w Bazylei nie doczekali się ćwierćfinałowego hitu, w którym miało dojść do pojedynku Szwajcarów. Dwudziesty szósty bezpośredni mecz Federera i Wawrinki zakończył się już przed startem. Rozstawiony z numerem jeden Roger Federer wygrał po tym jak Stan wycofał się ze zmagań. Powodem decyzji niżej notowanego przedstawiciela gospodarzy była kontuzja pleców. Jednak inne spotkanie przyniosły sporo emocji.

W półfinale rywalem niegrającego dziś Federera będzie Stefanos Tsitsipas. Grek ograł w trzech setach Filipa Krajinovicia. W styczniu podczas Australian Open Szwajcar musiał uznać wyższość młodszego rywala. A jak będzie tym razem? Przekonamy się już jutro.

Reilly Opelka pokonał Roberto  Bautiste Aguta i tym samym sprawił kolejną sporą niespodziankę. W każdym z trzech setów tenisiści rozegrali po dziewięć gemów. A w meczach wysokiego Amerykanina nie jest codziennością mecz bez tie breaka. Tym razem Hiszpan w całym spotkaniu trzy razy stracił podanie. Opelka wykorzystywał błędy rywala i udanie zrewanżował się za porażkę w Szanghaju. Na początku października zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego wygrał bez straty seta.

Dla Amerykanina to drugi w karierze półfinał turnieju rangi ATP 500. A już jutro jego przeciwnikiem będzie Alex De Minaur. Australijczyk ograł Jana-Lennarda Struffa. Dużo walki mieliśmy szczególnie w drugiej odsłonie, która zakończyła się dopiero w tie breaku. Ale tam jak i w całym meczu lepszy był De Minaur. Drugi raz w karierze Niemiec nie zdołał w bezpośrednim pojedynku urwać nawet seta.