Organizatorzy Mutua Madrid Open Virtual odkryli połowę kart

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Wiktoria Azarenka, Madison Keys wśród pań oraz Fabio Fognini i Gael Monfils wśród panów dołączyli do grona premierowej edycji wirtualnego turnieju Mutua Madrid Open. Po szesnaście tenisistek i tenisistów w podejmie rywalizację w dniach 27-30 kwietnia.

Tenisowe rozgrywki na całym świecie zostały wstrzymane. Przerwa z powodu pandemii koronawirusa potrwa co najmniej do 13 lipca. Zawodniczki oraz zawodnicy spędzają ten czas w różny sposób. Jedną z aktywności popularną wśród tenisistów są gry komputerowe. Teraz będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym podczas turnieju tenisowego.

– Grałem już w wiele gier komputerowych podczas okresu zawieszenia. Dlatego cieszę się, że będę mógł spotkać się z innymi tenisistami podczas turnieju Tennis World Tour organizowanego przez Mutua Madrid Open. Będziemy mogli rywalizować ze sobą. Jednak przede wszystkim zagramy w słusznej sprawie – powiedział Gael Monfils, jeden z uczestników turnieju.

Oprócz Francuza i Fabio Fogniniego pewni udziału w madryckiej imprezie są już Andy Murray, Rafael Nadal, Karen Chaczanow, Lucas Pouille, John Isner i David Goffin. Udział w rywalizacji pań z kolei zapowiedziały już: Angelika Kerber, Carla Suarez Navarro, Fiona Ferro, Kiki Bertens, Eugenie Bouchard, Kristina Mladenovic, Wiktoria Azarenka i Madison Keys.

Zwycięzcy rywalizacji, która będzie toczona w grze Tennis World Tour, zgarną po 150 tysięcy euro. Dowolną kwotę z tego będą mogli przeznaczyć na wybraną formę wsparcia tenisistów, którzy w wyniku pandemii i przerwania rozgrywek znaleźli się w trudnym położeniu. Dodatkowo 50 tysięcy euro zostanie przekazanych na walkę ze społecznymi skutkami COVID-19.