Osaka. Amerykańska nastolatka z życiowym sukcesem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Ashlyn Krueger została mistrzynią turnieju WTA 250 w Osace. Dla amerykańskiej nastolatki to premierowy triumf w imprezie głównego cyklu.

Sklasyfikowana na 123. miejscu tenisistka ze Stanów Zjednoczonych nie była faworytką niedzielnego finału. Jej rywalką była najwyżej rozstawiona w imprezie Lin Zhu. I to tenisistka z Państwa Środka okazała się tą słabszą w meczu o tytuł.

Pierwszego seta rozstrzygnęło przełamanie uzyskane przez 19-latkę w drugim gemie. Później Krueger miała okazje na podwyższenie wyniku. Jednak zarówno jej jak i rywalce nie udało się już wygrać gema jako odbierającej i ta część meczu zakończyła się wynikiem 6:3. Druga odsłona była bardziej wyrównana. Ani Amerykanka ani Chinka nie wygrały gema przy serwisie rywalki i panie przystąpiły do tie-breaka. W „dogrywce” drugiej odsłony Zhu nie wykorzystała szansy na doprowadzenie do decydującej odsłony. A po chwili Krueger wykorzystując pierwszą piłkę meczową, zakończyła spotkanie.

Zwycięstwo Amerykanki oznacza, że w poniedziałkowym notowaniu najlepszych tenisistek świata zadebiutuje w top 100 światowego rankingu. Z kolei Chinka co prawda nie sięgnęła po drugi tytuł mistrzowski w karierze, ale z występu i tak może być zadowolona. Zdobyte w Stanach Zjednoczonych punkty pozwolą jej zbliżyć się do czołowej trzydziestki rankingu WTA.

 


Wyniki

Finał:

Ashlyn Krueger (USA) – Lin Zhu (Chiny, 1) 6:3, 7:6(6)