Osaka ponownie na czele

/ Dominika Opala , źródło: www.wtatennis.com /własne, foto: AFP

Mimo ćwierćfinałowej porażki z Sereną Williams w Toronto, Naomi Osaka powróci na fotel liderki światowego rankingu. Japonka zastąpi na pierwszym miejscu Ashleigh Barty. Australijka była na szczycie przez siedem tygodni.

Porażka Ashleigh Barty w pierwszej rundzie Rogers Cup z Sofią Kenin otworzyła drzwi Naomi Osace i Karolinie Pliszkovej do objęcia fotela liderki. Japonka i Czeszka zajmowały już w przeszłości pierwsze miejsce w zestawieniu.

W miarę rozwoju turnieju, sytuacja stawała się coraz bardziej przejrzysta: jeśli Pliszkova nie awansuje do półfinału w Toronto, Osaka ponownie będzie przewodziła stawce tenisistek. W ćwierćfinale finalistka US Open 2016 zmierzyła się z Biancą Andreescu i po zaciętym, trzysetowym pojedynku górą była Kanadyjka.

To oznaczało, że niezależnie od wyniku meczu z Sereną Williams, Japonka od poniedziałku zostanie liderką rankingu drugi raz w karierze i rozpocznie 22. tydzień jako najlepsza tenisistka świata. 21-latka z Osaki pierwszy raz znalazła się na czele po wygraniu tegorocznego Australian Open. Straciła pozycję liderki po Roland Garros na rzecz Ashleigh Barty, która triumfowała w paryskim szlemie.