Osaka przetrwała i zagra z Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Udanie obronę tytułu na kortach Flushing Meadows rozpoczęła Naomi Osaka, której sporo problemów sprawiła Anna Blinkowa. Do drugiej rundy awansowały również Petra Kvitova, Kiki Bertens i Belinda Bencic.

Spotkanie japońsko-rosyjskie lepiej rozpoczęła niże sklasyfikowana z tenisistek, która przełamała rywalką w drugim gemie, dzięki czemu odskoczyła na 3:0 i 4:1. Pięć kolejnych gemów wygrała jednak liderka światowego rankingu i zapisała pierwszego seta na swoim koncie. W drugiej partii gra długo toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu. Przy wyniku 5:4 Blinkowa miała trzy piłki setowe przy podaniu rywalki, ale turniejowa „jedynka” się wybroniła. Chwilę później to Osaka jako pierwsza zdobyła „breaka”, ale nie była w stanie wykorzystać atutu własne serwisu i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce trochę lepsza okazała się 20-latka urodzona w Moskwie. Osaka w decydującej odsłonie pojedynku opanowała nerwy. Dwukrotnie przełamała rywalkę i po 2 godzinach i 28 minutach zrobiła pierwszy krok w kierunku obrony tytułu.

O miejsce w trzeciej rundzie Naomi Osaka zagra z Magdą Linette, która w dwóch setach pokonała Astrę Sharmę.

We wtorek pierwsze mecze w turnieju wygrały również Petra Kvitova i Kiki Bertens. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu pewnie wygrała z rodaczką Denisą Allertovą. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów zagra teraz z Andreą Petkovic, która wyeliminowała Mihaelę Buzarnescu. Holenderka uporała się ze Paulą Badosą, która do zawodów dostała się jako szczęśliwa przegrana. W decydującej fazie kwalifikacji Hiszpankę pokonała Magdalena Fręch.

Z tegoroczną edycją US Open już po pierwszy meczu pożegnała się Garbine Muguruza. Hiszpanka pewnie wygrała pierwszego seta z Alison Riske, ale w dwóch kolejnych zdecydowanie lepsza była faworytka gospodarzy. Amerykanka zmierzy się teraz z Jeleną Ostapenko, która wyeliminowała Aleksandrę Krunić.

Do drugiej rundy awansowały również Belinda Bencic, Alize Cornet, grająca z „dziką kartą” Francesca Di Lorenzo oraz Julia Goerges. Niemka obroniła piłkę meczową w trzecim secie meczu z Natalią Wichlancewą.