Osaka wraca do treningów

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: TennisHead, foto: AFP

Miniony sezon był ciężki dla Naomi Osaki. Od US Open Japonki nie oglądaliśmy w żadnym turnieju. Jednak w piątek poinformowała, że odbywa pierwsze od dłuższego czasu treningi. To początek przygotowań do nowego sezonu.

Czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa podzieliła się na Instagramie kilkoma zdjęciami z kortów. „Nieco zastana, ale dobrze jest wrócić” napisała w poście, dziękując również kibicom za wsparcie. Na ostatnim zdjęciu widać oficjalną piłkę Australian Open. Wiele osób zinterpretowało to jako zapowiedź powrotu do rozgrywek w Melbourne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 大坂なおみ (@naomiosaka)

Kończący się sezon Osaka rozpoczęła od triumfu w Australian Open, jednak był to dla niej jeden z nielicznych pozytywnych akcentów w tym roku. W kolejnych miesiącach zmagała się z licznymi problemami, przede wszystkim w sferze mentalnej. W ich wyniku grała niewiele, a gdy już pojawiała się w zawodach, osiągała niesatysfakcjonujące wyniki. Ostatni mecz rozegrała w trzeciej rundzie US Open. Po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrała z późniejszą finalistką – Kanadyjką Leylah Fernandez.