Osaka wybrnęła z tarapatów

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek do drugiej rundy paryskiej imprezy awansowały Simona Halep, Aryna Sabałenka i Madison Keys. Bardzo blisko pożegnania się z turniejem już po pierwszym meczu była Naomi Osaka.

Japonka fatalnie rozpoczęła spotkanie przeciwko Annie Karolinie Schmiedlovej i w pierwszej partii zdobyła tylko dziewięć punktów. Liderka światowego rankingu lepiej zaczęła drugą odsłonę pojedynku i wyszła na prowadzenie 3:0. Po krótkiej przerwie spowodowanej deszczem do głosu ponownie doszła Słowaczka, która przy wyniku 5:4 i 6:5 miała szanse, żeby zakończyć spotkanie przy pomocy własnego serwisu. Żadnej z nich jednak nie wykorzystała i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break, w którym górą była Osaka. W decydującym secie Schmiedlova nie była już w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalką i urwała tylko jednego gema.

Chyba nigdy w życiu nie byłam tak zdenerwowana – przyznała po meczu reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni. – Myślę, że to było widać w pierwszym secie, w którym nie mogłam trafić ani jednej piłki w kort. To było dziwne, bo zazwyczaj nerwy z czasem mijają, ale nie tym razem. Później walczyłam głównie siłą woli i tylko dlatego zdołałam wygrać.

Solidnie na awans do drugiej rundy musiała zapracować również Simona Halep, która w trzech setach pokonała Ajlę Tomljanovic.

Według mnie to był świetny mecz – powiedziała obrończyni tytułu. – Poziom jej gry w drugiej partii był naprawdę wysoki. Musiałam mocno się skoncentrować na sobie, żeby zorientować się co muszę robić lepiej, żeby być w stanie wygrać trzeciego seta. Sprawę utrudniały emocje i presja, ale bardzo miło było wrócić na ten kort.

Rumuńska tenisistka będzie następną rywalką Magdy Linette. Kolejną przeciwniczkę zna już również Iga Świątek. Młodsza z Polek zmierzy się z Wang Qiang, która pokonała Zheng Saisai.

Bez straty seta w drugiej rundzie Roland Garros zameldowały się również inne rozstawione zawodniczki – Aryna Sabałenka, Madison Keys, Daria Kasatkina, Lesia Curenko i Maria Sakkari.