Osaka z drugim tytułem z rzędu!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Naomi Osaka okazała się najlepsza w tegorocznej edycji China Open. Japonka w finale pokonała Ashleigh Barty 3:6, 6:3, 6:2. Tym samym 21-latka z Osaki zdobyła trzecie trofeum w tym sezonie.

W finale China Open 2019 stanęły naprzeciw siebie dwie tenisistki, które w tym roku wymieniają się na prowadzeniu w rankingu WTA i mają na koncie po jednym triumfie w Wielkim Szlemie w tym roku. Nic więc dziwnego, że starcie pomiędzy Ashleigh Barty a Naomi Osaką zapowiadało się niezwykle interesująco.

Zarówno Japonka, jak i Australijka pokonały trudną drogę, by dostać się do finału. Więcej sił na ostatni pojedynek zachowała jednak młodsza z zawodniczek, mimo że początek spotkania nie ułożył się po jej myśli. Barty jako pierwsza zdołała przełamać rywalkę i wyszła na prowadzenie 4:2. Osaka miała problem z odgrywaniem ofensywnego slajsa Australijki, który był kluczem do wygrywania punktów. Tegoroczna mistrzyni Roland Garros poszła za ciosem, w następnym gemie nie pozwoliła odrobić strat przeciwniczce, a w dziewiątym gemie dokończyła dzieła i zapisała partię otwarcia na swoje konto.

Mimo utraty serwisu w pierwszej odsłonie, Osaka imponowała skutecznością podania w dalszej części meczu. Z gema na gem czuła się coraz pewniej i spychała Barty do defensywy. Tym razem to dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa przełamała na 4:2 i tego prowadzenia nie oddała już do końca partii.

Trzecia odsłona także toczyła się pod dyktando Japonki. Już w pierwszym gemie uzyskała breaka, a następnie wyszła na prowadzenie 2:0. Poza dobrym serwisem, coraz lepiej u Osaki funkcjonował także agresywny return, na który Australijka nie mogła znaleźć odpowiedzi. W efekcie w siódmym gemie Japonka przełamała rywalkę do zera, a następnie przy własnym podaniu zakończyła mecz za drugą piłką meczową.

Osaka zdobyła trzeci tytuł w tym sezonie, piąty w karierze. Podwyższyła także zwycięską serię do 10 wygranych pojedynków, gdyż do Pekinu przyjechała jako świeżo upieczona triumfatorka turnieju w rodzinnym mieście. Od poniedziałku Japonka będzie trzecią tenisistką na świecie i wciąż pozostaje w grze o fotel liderki na koniec sezonu.


Wyniki

Finał singla:

Naomi Osaka (Japonia, 4) – Ashleigh Barty (Australia, 1) 3:6, 6:3, 6:2