Osaka za mocna dla Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wta.com, foto: AFP

Iga Świątek przegrała z Naomi Osaką 6:7(4), 4:6 i na trzeciej rundzie zakończyła premierowy występ w Rogers Cup w Toronto. Polka miała dużą szansę wygrać przynajmniej seta z mistrzynią wielkoszlemową i byłą liderką rankingu WTA.

W drugiej rundzie kanadyjskiego turnieju najlepsza obecnie polska tenisistka odwróciła losy spotkania z Caroline Wozniacki. W meczu o ćwierćfinał warszawianka nie dała już rady innej wielkiej gwieździe, Naomi Osace. Napsuła jednak sporo krwi Japonce.

W pierwszej partii Świątek trzykrotnie prowadziła: 4:2, a następnie 5:4 i 6:5. W dziesiątym i dwunastym gemie Polka miała piłki setowe, jednak walcząca o powrót na fotel liderki rankingu rywalka obroniła się wygrywającym serwisem i asem. W tie-breaku Osaka wykazała się większym doświadczeniem i zakończyła pierwszą partię. W drugiej odsłonie tenisistka z Kraju Kwitnącej Wiśni w dalszym ciągu atakowała. To jednak nie zrażało Polki, która dzielnie stawiała opór. Doprowadziło to do odebrania podania rywalce w piątym gemie. Jednak w końcówce Świątek zaczęła się spieszyć, przez co popełniała więcej błędów. Wykorzystała to Osaka, która zakończyła spotkanie.

Dzięki awansowi do trzeciej rundy Rogers Cup Iga Świątek poprawi swój najlepszy wynik w rankingu WTA i awansuje w okolice 55. miejsca w zestawieniu najlepszych tenisistek świata.


Wyniki

Trzecia runda singla:

Naomi Osaka (Japonia, 2) – Iga Świątek (Polska, Q) 7:6(4), 6:4