Osaka zdradziła, z kim chciałaby stworzyć duet na korcie

/ Szymon Adamski , źródło: własne / tennisworldusa.org / Tennis Chanel, foto:

Naomi Osaka w rozmowie z Tennis Chanel zdradziła, z kim najbardziej chciałaby stanąć po tej samej stronie kortu. Wybór padł na zawodnika i zawodniczkę, którzy zakończyli już profesjonalne kariery. Nie będzie zatem okazji, aby w trakcie meczu o stawkę Japonka spełniła jedno z marzeń. 

Wymarzonym partnerem deblowym Osaki jest Andre Agassi. Amerykanin, który w kwietniu będzie obchodził 50. urodziny, zakończył karierę w 2006 roku. Osaka była wówczas 9-letnią dziewczynką i dopiero zaczynała przygodę z tenisem. Nikt wówczas nie mógł się spodziewać, że pod pewnymi względami dorówna mistrzowi. Tymczasem Japonka już w wieku 22 lat może się poszczycić zwycięstwem w Australian Open, US Open oraz tym, że przez 25 tygodni była liderką rankingu WTA.

W przypadku kobiecego debla Osaka najchętniej połączyłaby siły z Na Li. Chinka to pierwsza w historii tenisistka z Azji, która wygrała turniej gry pojedynczej w jednej z imprez wielkoszlemowych. Drugą jest właśnie Osaka. Taki duet śmiało można byłoby więc nazwać najlepszą parą w historii azjatyckiego tenisa.