Osaka ze zrozumieniem dla decyzji o przeniesieniu Igrzysk

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com /własne, foto: AFP

Naomi Osaka ze zrozumieniem wypowiedziała się na temat przyłożenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio na przyszły rok. Japonka chwali również władze swojego kraju za odwagę w podejmowaniu decyzji o przeniesieniu zmagań. 

Decyzją MKOL oraz władz Japonii Igrzyska Olimpijskie, które miały się odbyć na przełomie lipca i sierpnia, przeniesione zostały na przyszły rok. Zewsząd płyną słowa zrozumienia dla podjętej decyzji. Poparcie wyraziła również Naomi Osaka.

Długo się zastanawiałam nad tym, co powiedzieć na temat przełożenia Igrzysk na przyszły rok. Wszyscy wiedzą, jak ważną imprezą są dla mnie zmagania w Tokio. A także jak ogromnym zaszczytem jest możliwość zaprezentowania się przed własną publicznością. Oczywiście jestem rozczarowana, że nie będziemy walczyć o medale olimpijskie w tym roku. Jednak wierze również, że w 2021 roku będziemy silniejsi niż kiedykolwiek. Popieram decyzję Premiera i wierzę, że sport nas zjednoczy. Obecnie mamy czas, w którym ludzie ze wszystkich krajów powinni stanąć do wyścigu o uratowanie jak największej liczby ludzi. Moim zdaniem to się właśnie nazywa duch olimpijski – możemy przeczytać w wiadomości opublikowanej przez Japonkę w mediach społecznościowych.

Osaka zaapelowała również do Japończyków, by dbali o siebie, byli dla siebie mili. A za rok jeszcze będzie okazja, aby zaprezentować kibicom z całego świata piękno Kraju Kwitnącej Wiśni.

Panująca na świecie pandemia koronawirusa sparaliżowała życie. W związku z wirusem, jaki opanował wiele krajów, odwołano także liczne imprezy sportowe, a innym zmieniono termin.