Ostrawa. Bezbłedna Kontaveit z tytułem mistrzowskim

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Anett Kontaveit pokonała 6:2, 7:5 Marię Sakkari i sięgnęła po tytuł mistrzowski w imprezie rangi WTA 500 w Ostrawie. Estonka w drodze do zwycięstwa nie straciła przez cały tydzień nawet seta.

Tenisistka z Tallina ma ostatnia bardzo dobrą passę. Przed niespełna miesiącem Kontaveit pokonała Irinę Camelię-Begu w finale imprezy WTA 250 w Clevelend i zdobyła drugi w karierze tytuł mistrzowski. Jak pokazały ostatnie dni, przenosiny do Europy Estonce nie zaszkodziły. W Ostravar Arenie trzydziesta rakieta świata pokonała pięć rywalek, z żadną z nich nie tracąc seta.

W meczu o tytuł Kontaveit walczyła z Marią Sakkari. Obie panie dotychczas spotykały się dziesięciokrotnie i sześć razy górą była Greczynka. Jednak w niedzielne popołudnie to rywalka mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Chociaż łatwo ono nie przyszło. W pierwszej partii co prawda tenisistka z Aten dwukrotnie przegrała swój serwis, a przez to Kontaveit wygrała seta 6:2. Jednak druga odsłona była bardziej wyrównana. Na początku Sakkari miała szansę przełamać rywalkę. Ta jednak wyszła z opresji i potem panie walczyły gem za gem. Taki obrót spraw miał miejsce do dwunastego gema. Przed zmianą stron Kontaveit wygrała swe podanie. Gdy panie wznowiły grę, Estonka szybko wypracowała trzy piłki meczowe. Już pierwsza okazała się skuteczna i trzydziesta rakieta świata mogła się cieszyć z największego sukcesu w karierze.

 


Wyniki

Finał singla:

Anett Kontaveit (Estonia) – Maria Sakkari (Grecja, 4) 6:2, 7:5