Ostrawa. Drzewiecki i Walków bez tytułu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: Pekao Szczecin Open

Karol Drzewiecki oraz Szymon Walków nie zdołali sprawić niespodzianki i przegrali w finale turnieju rangi Challenger w Ostrawie przeciwko Artumowi Sitakowi i Igorowi Zelenayowi. Przeciwnicy byli rozstawieni w imprezie z numerem jeden.

Mimo że Polacy nie byli faworytami sobotniego spotkania, zwłaszcza w pierwszym secie stawili twardy opór rywalom. Prowadzili w nim już 4:1. Od tego momentu przegrali jednak siedem z ośmiu kolejnych gemów. W drugiej odsłonie Sitak i Zelenay mieli sytuację pod kontrolą. Pilnowali swego serwisu, a w trzecim gemie odebrali serwis rywalom. To sprawiło, że po 74 minutach mogli się cieszyć z turniejowej wygranej.

Tym samym Drzewiecki i Walkow nie dołożyli do swego dorobku czwartego wspólnego tytułu mistrzowskiego. Na konto Polaków powędrowało jednak po 75 punktów rankingowych oraz 4570 euro do podziału. Rywale wzbogacili się o 125 „oczek” każdy i 7870 euro na dwóch.

Dzięki nagrodom punktowym Polacy awansują w rankingu ATP. Drzewiecki po raz pierwszy w karierze będzie notowany w top 150. W okolicach 156. miejsca zostanie sklasyfikowany Szymon Walków.

Finał debla:

A. Sitak, I. Zelenay (Nowa Zelandia, Słowacja, 1) – K. Drzewiecki, Sz. Walków (Polska, Polska) 7:5, 6:4