Ostrawa. Jedna z rewelacji US Open pierwszą rywalką Świątek?

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: WTA, foto: AFP

W sobotę odbyło się losowanie drabiki głównej turnieju WTA 500 w Ostrawie. Nie ma stuprocentowej pewności z kim zagra Iga Świątek, ale najprawdopodobniej będzie to Chinka Shuai Zhang. Jeśli nie ona, to któraś z kwalifikantek. Liderka rankingu będzie naszą jedyną reprezentantką w zawodach rozgrywanych przy polskiej granicy.

Wielu kibiców w Polsce ten turniej interesuje szczególnie. W końcu Igę Świątek będzie można zobaczyć w akcji tuż za naszą granicą. Można więc liczyć na to, że mistrzyni US Open otrzyma potężne wsparcie z trybun. Jako rozstawioną z „1”, naszą reprezentantkę będziemy oglądać od drugiej rundy, gdyż w pierwszej, podobnie jak Hiszpanka Paula Badosa, Estonka Anett Kontaveit i Greczynka Maria Sakkari, ma wolny los.

Najprawdopodobniej pierwszą rywalką naszej tenisistki będzie Chinka Shuai Zhang, która w pierwszej rundzie stanie naprzeciw jednej z kwalifikantek. Doświadczona 33-letnia zawodniczka jest w niezłej formie. W US Open dotarła do czwartej rundy, a w Tokio grała w półfinale. Świątek nie miała jeszcze okazji grać przeciw niej, więc jeśli w najbliższym tygodniu się to zmieni, możemy oczekiwać trudnego starcia.

W tej samej ćwiartce co Polka znajduje się też Beatriz Haddad Maia. Brazylijka zmagania rozpocznie od starcia z Karoliną Muchovą. Wracająca po problemach zdrowotnych do gry Czeszka otrzymała „dziką kartę” od organizatorów. Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem pierwszej rundy jest chyba pojedynek rozstawionej z „5” Darii Kasatkiny z Emmą Raducanu. Rosjanka ma najlepszy sezon w swojej karierze, a Brytyjka pokazała ostatnio, że stopniowo powraca na poziom, który pozwolił jej przed rokiem wygrać US Open.