Ostrawa. Kvitova jak Świątek

Iga Świątek i Petra Kvitova to dwie najwyżej rozstawione tenisistki imprezy rangi WTA 250, która rozgrywana jest w Ostrawie. Zarówno Polka jak i Czeszka są już w trzeciej rundzie, chociaż zawodniczka naszych południowych sąsiadów potrzebowała więcej czasu niż Polka, aby zapewnić sobie miejsce w 1/4 finału.

Tenisistka z Bilovca w tym sezonie wystąpiła już pięciokrotnie w 1/4 finału imprez głównego cyklu. W środę zapewniła sobie miejsce w gronie najlepszych ośmiu tenisistek tenisowej rywalizacji po raz szósty. Przez blisko godzinę wyglądało na to, że Kvitovej to przyjdzie bez większych problemów. Po 50 minutach Czeszka prowadziła 6:1, 4:2. Jednak wówczas Potapova zdołała odrobić stratę przełamania, a następnie wygrać drugą odsłonę. Z kolei w decydującej partii miała już przewagę przełamania. Jednak ostatnie słowo należało do turniejowej „dwójki”. Ta od stanu 1:2 w decydującym secie wygrała pięć z sześciu rozegranych gemów i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.

Oprócz Kvitovej i Świątek do 1/4 finału awansowała również Anett Kontaveit. Estonka w dwóch setach odprawiła rozstawioną z numerem „9” Paulę Badosę. Jej kolejną rywalkę wyłoni pojedynek między turniejową „trójką” Belindą Bencic i Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.

W środę poznaliśmy też ostatnie zawodniczki, które awansowały do drugiej rundy. Grono uczestniczek 1/8 finału uzupełniły Alison Riske i Jelena Ostapenko. Amerykanka w trzech setach pokonała Fionę Ferro, z kolei Łotyszka oddała tylko cztery gemy Annie Blinkovej.

Petra Kvitova (Czechy, 2) – Anastazja Potapova (Rosja) 6:1, 6:7(4), 6:3

Anett Kontaveit (Estonia) – Paula Badosa (Hiszpania, 9) 6:3, 6:4

Alison Riske (USA) – Fiona Ferro (Francja) 6:4, 1:6, 6:4

Jelena Ostapenko (Łotwa) – Anna Blinkova (Rosja) 6:4, 6:0