Ostrawa. Młode Amerykanki lepsze od Rosolskiej i Routliffe

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Caty McNally i Alycia Parks zaskoczyły w Ostrawie świetną grą zarówno w singlu, jak i w deblu. W niedzielnym finale nie dały im rady również Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Polka i Nowozelandka przegrały z Amerykankami i to dość łatwo.

Czasem młodość góruje nad doświadczeniem. Tak było w niedzielnym finale debla w Ostrawie. Będące na początku swojej kariery Caty McNally i Alycia Parks nie dały większych szans doświadczonym Alicji Rosolskiej i Erin Routliffe, sięgając po tytuł.

Od początku tego spotkania zawodniczki zza oceanu prezentowały się wyśmienicie. Nie minęło wiele czasu, a prowadziły już 5:1. Polka i Nowozelandka zdołały jedynie zmniejszyć nieco rozmiary porażki w tym secie, wygrywając jeszcze dwa gemy. Druga partia nie przyniosła niestety żadnej odmiany. McNally i Parks wciąż dyktowały warunki gry i tym razem oddały tylko dwa gemy. Choć miały nawet piłki meczowe na 6:1. Dla McNally, która ma na swoim koncie wielkoszlemowe finały, to już szósty tytuł WTA, jednak dla jej partnerki dopiero pierwszy. Alicja Rosolska po raz czwarty z rzędu przegrała finał. Kiedy Routliffe w sierpniu triumfowała w Waszyngtonie, grała akurat u boku Amerykanki Jessici Peguli.

Obszerna korespondencja z Ostrawy już wkrótce na naszym portalu.


Wyniki

Caty McNally, Alycia Parks (Stany Zjednoczone) – Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Nowa Zelandia, 3) 6:3, 6:2