Ostrawa. Nie będzie polskiego ćwierćfinału. Linette za burtą

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Nie dojdzie do spotkania Igi Świątek z Magdą Linette w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Ostrawie. Bardziej doświadczona z naszych reprezentantek uległa w drugiej rundzie 3:6, 6:2, 1:6 rozstawionej z numerem siedem Jelenie Rybakinie.

W Ostrawie doszło do czegoś na kształt spotkania reprezentacji Polski i Kazachstanu w Pucharze Billie Jean King. Na etapie drugiej rundy doszło do pojedynków Igi Świątek z Julią Putincewą i Magdy Linette z Jeleną Rybakina. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami wyżej notowanych, a to oznacza, że w ćwierćfinale dojdzie do kolejnego polsko-kazachskiego starcia. Naprzeciwko siebie staną Świątek i Rybakina.

Rozstawiona z numerem ,,7″ Kazaszka wygrała z Linette 6:3, 2:6, 6:1, posyłając w całym meczu aż 11 asów. W wygranych przez siebie setach ani razu nie dała się przełamać. Jednak Linette też miała bardzo dobry okres gry. Od stanu 2:2 w drugim secie wygrała cztery gemy z rzędu. Później pewnie wygrała pierwszego gema serwisowego w trzeciej partii i chyba nikt się wówczas nie spodziewał, że to jej ostatnia zdobycz w spotkaniu.

Niestety właśnie tak potoczyły się losy tej rywalizacji. Po godzinie i 38 minutach od rozpoczęcia Rybakina wykorzystała pierwszą piłką meczową i zameldowała się w gronie ośmiu najlepszych tenisistek.

Porażka Linette w singlu nie oznacza, że poznanianka musi pakować walizki. Jeszcze dzisiaj zagra w ćwierćfinale gry podwójnej. Jej partnerką jest Bernarda Pera, a przeciwniczkami Astra Sharma i Rosalie Van der Hoek.

W ćwierćfinale singla jest natomiast Iga Świątek. Nasza najlepsza tenisistka w piątek zagra z Jeleną Rybakiną. Odkąd obie grają zawodowo, nigdy się ze sobą nie spotkały.