Ostrawa. Trzeci półfinał Świątek w sezonie. To dobry omen

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek bardzo dobrze radzi sobie w turnieju WTA 500 w Ostrawie. Na razie wywiązuje się z roli faworytki i jako najwyżej rozstawiona bez straty seta awansowała do półfinału. Miejsce wśród najlepszych czterech zawodniczek zapewniło jej zwycięstwo 7:6(5), 6:2 nad Jeleną Rybakiną. Kolejną rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari. 

Droga Świątek do trzeciego w tym sezonie półfinału prowadziła przez Kazachstan. W pierwszej rundzie miała bowiem ,,wolny los”, a w kolejnych dwóch pokonała dwie najlepsze tenisistki z tego kraju – kolejno Julię Putincewą i Jelenę Rybakinę. Zwycięstwa 6:4, 6:4 i 7:6(5), 6:2 na pewno stanowią zastrzyk pewności siebie przed zmaganiami w decydującej fazie turnieju. Świątek i jej kibice mogą być dobrej myśli. Gdy Polka docierała w tym sezonie do półfinału, to za każdym razem wygrywała cały turniej.

Apetyt na zwycięstwo w Ostrawie ma jednak znacznie więcej zawodniczek. Chociażby Maria Sakkari, z którą nasza reprezentantka zagra już w półfinale. Będzie to rewanż za ich pojedynków z kortów Rolanda Garrosa. Na początku czerwca Greczynka pokonała broniącą tytułu Polkę 6:4, 6:4.

Pojedynek Świątek z Sakkari zostanie rozegrany w sobotę. Tego samego dnia w półfinale deblowego turnieju zagra Magda Linette, współpracująca z Amerykanką Bernardą Perą.

 


Wyniki

Dwa pierwsze ćwierćfinały:

Iga Świątek (Polska, 1) – Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) 7:6(5), 6:2